PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Tento týden nás čekají podzimní prázdniny spojené s ředitelským volnem. Ve školce bude probíhat prázdninový provoz po celé čtyři dny - MŠ je otevřená pro přihlášené děti a třídy budou spojené do jedné.

V období prázdnin a ředitelského volna se absence předškolních dětí NEZAPOČÍTÁVÁ, tudíž nemusí být jejich nepřítomnost omluvena písemně do omluvných listů.


PÁTEČNÍ SPORTOVÁNÍ

Třídu Sluníček zítra, tedy v pátek 18. října, čeká první návštěva tělocvičny. Nezapomeňte prosím zabalit dětem vše potřebné ke cvičení, a to:

  • Sálové boty NE s černou podrážkou
  • Podepsané pití, uzavíratelné (ne s brčkem)
  • Lehké tepláčky, pro děvčata legínky
  • Tričko s krátkým rukávem

Sportu zdar 🙂


LOGOPEDICKÉ DEPISTÁŽE A KONZULTACE V MŠ

Vážení rodiče,

ve středu, 9. 10. 2019 proběhlo v naší MŠ orientační vyšetření výslovnosti hlásek u dětí. Na základě tohoto vyšetření Vás pak bude paní logopedka individuálně kontaktovat a informovat o případném dalším postupu. V následujících týdnech pak budou probíhat individuální logopedické nápravy. Cena jedné lekce je 150 Kč a zahrnuje sešit a materiály na procvičování. Nápravy povede Mgr. Lucie Chvojková - speciální pedagog, logoped ve školství s bohatou pedagogickou praxí a zkušenostmi s dětmi zdravými i s dětmi s postižením.

V případě potřeby nebo doplnění informací, prosím kontaktujte přímo paní logopedku (e-mail: lucab@centrum.cz, telefon: 737 976 456)


ZAČÍNAJÍ KROUŽKY

Tento týden již začínají první kroužky. Ve čtvrtek, 26. 9. proběhla první lekce sportovních her.

1. října proběhne první lekce angličtiny pro nejmenší.

9. října začíná logopedická prevence.

Pro více informací nahlédněte do záložky "KROUŽKY".


NOVÉ FOTOGRAFIE VE FOTOGALERII

Nahlédněte do naší fotogalerie, najdete zde fotografie z prvních strávených dnů ve školce.


 

PŘEDNÁŠKA JAK VYCHOVÁVAT KLUKY A NEPŘIJÍT O ROZUM

KDY: 4. listopadu od 17:00 hodin

KDE: MŠ Čestlice

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na přednášku o výchově kluků vedený zkušenou psycholožkou a socioložkou Ing. Vlaďkou Bartákovou.

Seminář odpovídá nejen na příčiny chování chlapců, ale přináší i řadu podnětů, jak s kluky zacházet, aby se neponičilo jejich mužství, a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony :).

Počet účastníků je omezený, proto prosíme, aby se zájemci hlásili co nejdříve, a to telefonicky na číslo mateřské školky.

Těšíme se na Vás :)


PRÁZDNINY ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

V tomto odkaze naleznete organizaci školního roku 2019/2020 (rozpis prázdnin). Během prázdnin je v mateřské škole nastaven tzv. prázninový provoz, který má jiná pravidla než běžný den v MŠ. Ten, kdo by měl zájem umístit své dítě do MŠ na vybrané prázdniny, musí se v daném časovém termínu zapsat a nahlásit paní učitelkám z důvodu provozu školní kuchyně pouze pro MŠ.

Dětem plnící povinnou předškolní docházku se absence o prázninách NEZAPOČÍTÁVÁ!

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU MŠ ČESTLICE ZDE


 

INFORMACE PRO RODIČE

V tomto odkaze naleznete shrnuté nejdůležitější informace o chodu naší mateřské školy.


 

CO POTŘEBUJI DO ŠKOLKY?

Milé maminky,

chystá se Vaše malá ratolest v září poprvé do školky a nevíte, co budou potřebovat? Žádný strach, v záložce "Co děti potřebují pro pobyt v MŠ" naleznete vše, co dítěti připravit již na jeho první školkový den, aby mu nic nechybělo :).

Tento seznam neplatí pouze pro první dny v MŠ, ale je dobré, když všechny věci uvedené v seznamu mají děti po celý školní rok po ruce.

 
 
© 2010 Základní a mateřská školka Čestlice| Základní škola | Mateřská škola | Obec Čestlice
vytvořily Souteze24.cz