POZOR ZMĚNA

z důvodu vysoké nemocnosti dětí jsou plánované vědecké laborky na čtvrtek, 30. ledna, ZRUŠENÉ a budou přeložené na jiný termín, který včas upřesníme.


PLAVÁNÍ 2020

Milí rodiče,

od pátku, 13. března opět zahajujeme plaveckou výuku. Přihlášené děti absolvují 10 lekcí, a to každý pátek v hotelu Floret v Průhonicích (vyjma 3. dubna, 10. dubna, 1. května a 8. května). Přesné termíny lekcí jsou zapsané v kalendáři akcí na webových stránkách (poslední lekce proběhne 12. června 2020).

Cena kurzu: 1 400 Kč (10 lekcí).

Doprava: MHD (ještě Vám upřesníme, pokud bude nutné jízdenky platit)

Účastníci kurzu musí být ve školce nejpozději do 7: 45!

Návrat z plaveckého výcviku zpět do školky je plánován do 11:30.

Plavecký kurz je vhodný pro děti starší 4 let.

Maximální počet dětí je 25. Při vyšším zájmu budou děti vybírány dle věku; starší budou brány přednostně.

Zájemci o kurz se mohou zapsat na nástěnku v šatně MŠ.

 


 

NOVÝ ROK 2020

Milí rodiče,
vánoční svátky i příchod nového roku 2020 jsou za námi. Přejeme Vám v tomto roce mnoho štěstí, radosti a zejména zdraví Vám i Vašim blízkým.

Doufáme, že byly Vaše svátky naplněné rodinnou pohodou, odpočinkem a dětským smíchem.
My se na Vás a Vaše děti už zítra moc těšíme.


VÁNOČNÍ BESÍDKA

Milí rodiče,

tento čtvrtek, 19. 12. od 17:00 Vás zveme na tradiční vánoční besídku opět s bohatým programem. Čeká nás vánoční hudební představení Lenky Hamajdové, nesmí chybět krátké vystoupení našich dětí jak ze třídy Sluníček, tak i Hvězdiček. Také si připomeneme některé ze štědrovečerních tradic a zvyků, které si mohou děti společně s rodiči vyzkoušet. A možná přijde i Ježíšek... :).

Budeme velmi rádi, když přinesete kousek vánoční atmosféry i vy prostřednictvím vánočního cukroví či jiných dobrot :).

Protože je nutné vše na večer připravit a ozdobit tak, aby i děti nepřišly o všechna překvapení, prosíme Vás o vyzvednutí svých ratolestí do 14:00 hod.

Děkujeme za pochopení a budeme se těšit :).


PEČENÍ CUKROVÍ

Vánoční nálada je již všude kolem nás, všichni se pomalu připravujeme na příchod Ježíška. Ani my ve školce nezahálíme. Tento týden se pustíme do pečení vánočního cukroví.

V úterý, 10. 12. začnou péci děti z Hvězdiček vanilkové rohlíčky.

Ve středu 11. 12. na ně navážou Sluníčka, a to slepovaným lineckým.

Jestliže mají děti doma zástěrku, mohou si jí s sebou přinést. Také pokud mají svůj malý váleček na těsto či oblíbená vykrajovátka (týká se dětí ze Sluníček) rádi je uvidíme :).


 

VÁNOČNÍ FOCENÍ 2019

V pondělí, 25.11. proběhne ve školce vánoční focení. Fotit se budou pouze jednotlivci, nikoli celé třídy (focení tříd probíhá až ke konci školního roku). V MŠ Vám byly rozdány objednávkové listy, kde prosím zaškrtněte, o jaké formáty máte zájem, případně jejich počty. Nezapomeňte, nejdéle do pondělí, listy vrátit paní učitelkám.

Děkujeme


 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Tento týden nás čekají podzimní prázdniny spojené s ředitelským volnem. Ve školce bude probíhat prázdninový provoz po celé čtyři dny - MŠ je otevřená pro přihlášené děti a třídy budou spojené do jedné.

V období prázdnin a ředitelského volna se absence předškolních dětí NEZAPOČÍTÁVÁ, tudíž nemusí být jejich nepřítomnost omluvena písemně do omluvných listů.


PÁTEČNÍ SPORTOVÁNÍ

Třídu Sluníček zítra, tedy v pátek 18. října, čeká první návštěva tělocvičny. Nezapomeňte prosím zabalit dětem vše potřebné ke cvičení, a to:

  • Sálové boty NE s černou podrážkou
  • Podepsané pití, uzavíratelné (ne s brčkem)
  • Lehké tepláčky, pro děvčata legínky
  • Tričko s krátkým rukávem

Sportu zdar 🙂


LOGOPEDICKÉ DEPISTÁŽE A KONZULTACE V MŠ

Vážení rodiče,

ve středu, 9. 10. 2019 proběhlo v naší MŠ orientační vyšetření výslovnosti hlásek u dětí. Na základě tohoto vyšetření Vás pak bude paní logopedka individuálně kontaktovat a informovat o případném dalším postupu. V následujících týdnech pak budou probíhat individuální logopedické nápravy. Cena jedné lekce je 150 Kč a zahrnuje sešit a materiály na procvičování. Nápravy povede Mgr. Lucie Chvojková - speciální pedagog, logoped ve školství s bohatou pedagogickou praxí a zkušenostmi s dětmi zdravými i s dětmi s postižením.

V případě potřeby nebo doplnění informací, prosím kontaktujte přímo paní logopedku (e-mail: lucab@centrum.cz, telefon: 737 976 456)


ZAČÍNAJÍ KROUŽKY

Tento týden již začínají první kroužky. Ve čtvrtek, 26. 9. proběhla první lekce sportovních her.

1. října proběhne první lekce angličtiny pro nejmenší.

9. října začíná logopedická prevence.

Pro více informací nahlédněte do záložky "KROUŽKY".


NOVÉ FOTOGRAFIE VE FOTOGALERII

Nahlédněte do naší fotogalerie, najdete zde fotografie z prvních strávených dnů ve školce.


 

PŘEDNÁŠKA JAK VYCHOVÁVAT KLUKY A NEPŘIJÍT O ROZUM

KDY: 4. listopadu od 17:00 hodin

KDE: MŠ Čestlice

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na přednášku o výchově kluků vedený zkušenou psycholožkou a socioložkou Ing. Vlaďkou Bartákovou.

Seminář odpovídá nejen na příčiny chování chlapců, ale přináší i řadu podnětů, jak s kluky zacházet, aby se neponičilo jejich mužství, a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony :).

Počet účastníků je omezený, proto prosíme, aby se zájemci hlásili co nejdříve, a to telefonicky na číslo mateřské školky.

Těšíme se na Vás :)


PRÁZDNINY ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

V tomto odkaze naleznete organizaci školního roku 2019/2020 (rozpis prázdnin). Během prázdnin je v mateřské škole nastaven tzv. prázninový provoz, který má jiná pravidla než běžný den v MŠ. Ten, kdo by měl zájem umístit své dítě do MŠ na vybrané prázdniny, musí se v daném časovém termínu zapsat a nahlásit paní učitelkám z důvodu provozu školní kuchyně pouze pro MŠ.

Dětem plnící povinnou předškolní docházku se absence o prázninách NEZAPOČÍTÁVÁ!

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU MŠ ČESTLICE ZDE


 

INFORMACE PRO RODIČE

V tomto odkaze naleznete shrnuté nejdůležitější informace o chodu naší mateřské školy.


 

CO POTŘEBUJI DO ŠKOLKY?

Milé maminky,

chystá se Vaše malá ratolest v září poprvé do školky a nevíte, co budou potřebovat? Žádný strach, v záložce "Co děti potřebují pro pobyt v MŠ" naleznete vše, co dítěti připravit již na jeho první školkový den, aby mu nic nechybělo :).

Tento seznam neplatí pouze pro první dny v MŠ, ale je dobré, když všechny věci uvedené v seznamu mají děti po celý školní rok po ruce.

 
 
© 2010 Základní a mateřská školka Čestlice| Základní škola | Mateřská škola | Obec Čestlice
vytvořily Souteze24.cz