PRVNÍ NÁVŠTĚVA V SOLNÉ JESKYNI

V pátek jsme navštívili poprvé solnou jeskyni v Herinku. Vše probíhalo výborně, vyzkoušeli jsme si různé relaxační techniky, zpívali jsme, vyslechli jsme si pohádku... Snažíme se o to, aby se děti naučily odpočívat, což je v dnešním světě plného spěchu a chaosu velmi důležité i z hlediska dobrého udržování jejich budoucí psychohygieny.

Samozřejmě měli dostatek prostoru ke hraní v solništi. Dětem se velmi v jeskyni líbilo.

Těšíme se na další příjemně strávené pátky v Herinku :). Abychom byli připravení, nezapomeňte prosím vše řádně dětem vyklepat (popř. vyprat) a připravit na další pobývání :).

 


 

ZÁPIS ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Všechny potřebné informace najdete v záložce "zápis".


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ


 

SOLNÁ JESKYNĚ HERINK

Tento pátek, 8. 3., nás čeká první návštěva solné jeskyně v Herinku. Prosíme rodiče, aby své děti, které se přihlásili, přivedli nejpozději do 8:15. V 8:30 bude pro děti přistavený autobus.

Co zabalit s sebou:

  • Batůžek
  • Světlé náhradní ponožky
  • Podepsané pití (uzavíratelné; nevhodná jsou pitíčka apod.)

 

Děti se ráno v solné jeskyni ani v MŠ nebudou převlékat, proto prosíme, aby přišly oblečené do solné jeskyně už z domova (nejlepší slabé tepláky, legínky, ve kterých mají volný prostor k pohybu).

 


 

EDUKATIVNÍ PROGRAM - KOZA DOMÁCÍ

Ve středu, 20. 2. se uskuteční na zahradě MŠ edukativní program – koza domácí.

Kozy jsou velice socializované a cvičené, jejich výcvik se podobá dogdancingu. Jedna z nich dokonce zvítězila v soutěži Miss koza 2013.

Program je složený:
– z edukativní části (5-10min.), kdy se děti seznámí s tím, jak kozičky žijí, jak se živí, ukázka dojení
– druhá část programu je zážitková, kdy kozičky předvedou různé kousky a tanečky.
– třetí část je interaktivní, kdy se děti mohou pomazlit s kozičkami, jít s nimi na procházku atd.


SOLNÁ JESKYNĚ HERINK

V termínech od 8.3.2019 - 17.5.2019 budeme s dětmi navštěvovat SOLNOU JESKYNI V HERINKU. Pobyt v solné jeskyni bude probíhat každý pátek během dopoledního řízeného programu.

Předpokládané odjezdy autobusem z MŠ jsou v 8:30hod. a návraty zpět do MŠ jsou plánované do cca 11:00 hod.

Cena za pobyt v solné jeskyni a dopravy se bude odvíjet od nahlášeného počtu dětí. Za solnou jeskyni je stanovena částka na 650kč/60min a za autobus 1500kč/jízda (tam i zpět). Tyto částky budou rozpočítány dle počtu přihlášených dětí. Celková kapacita pro tuto akci je 19 dětí.

např: při počtu 19 dětí:

* solná jeskyně 10 lekcí = 343kč/ 1 dítě

* autobus 10 jízd = 790kč/ 1 dítě

Během pobytu v solné jeskyni si vyzkoušíme různé relaxační techniky. Děti si odpočinou u poslechu pohádek či relaxační hudby. Pomocí jógy se budeme věnovat upevňování správné techniky dýchání. Dětem bude k dispozici i tzv. soliště (což je obdoba pískoviště ovšem písek je zaměněn solí).

V případě zájmu Vás prosíme o zapsání svého dítěte nejpozději do jarních prázdnin 22.2.2019.

Bude-li přihlášeno více dětí než je stanoven maximální počet, budou upřednostňovány děti staršího data narození.

Následně, během měsíce března, budou paní učitelky vybírat peníze.

Děkujeme


ZRUŠENÁ HODINA FLÉTNY

Z důvodu nízkého počtu dětí v MŠ je středeční kroužek flétny zrušen. Náhradní hodina flétny bude v červnu.

 


 

ZRUŠENÉ DIVADLO

Z důvodu nízkého počtu dětí v MŠ je páteční divadlo zrušené. Náhradní termín bude upřesněn.


CVIČENÍ V TĚLOCVIČNĚ

Vzhledem k vysoké nemocnosti dětí a paní učitelek se toto a následující pondělí (21. 1. a 28. 1.) cvičení v tělocvičně neuskuteční.


VYSOKÁ NEMOCNOST

Prosíme, věnujte svým dětem v tomto období více pozornosti a při jakémkoliv podezření na některou z vyskytujíccíh se nemocí v MŠ (střevní chřipka, neštovice, spála, vši) nebo i jiné, nechte dítě raději doma, aby nenakazilo ten malý zbytek "přeživších". Nemoci se i nadále šíří a není možné se jich zcela zbavit, budou-li chodit do MŠ děti nedoléčené. Buďte prosím ohleduplní k ostatním dětem, jejich rodičům i k personálu MŠ. Jestliže by takováto situace přetrvávala i nadále, budeme nuceni MŠ dočasně uzavřít.

 

Děkujeme za pochopení

 


 

VÝSKYT NEŠTOVIC

V MŠ se objevily případy planých neštovic. Prosíme rodiče, aby zvýšili pozornost vůči svým dětem a případné náznaky začínající nemoci hlásili třídním učitelkám.

Plané neštovice mohou mít v některých stádiích těhotenství neblahý vliv na vývoj plodu. Proto nastávajíci maminky raději zvažte, zda své starší dítě do MŠ poslat.

 


 

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme rodičům za výpomoc při vytváření vánoční besídky, ať již samotnými dary, cukrovím či za finanční podporu.

Děkujeme zejména paní Němcové a panu Němcovi, jejichž přispěním nás, stejně jako  minulých letech, může navštívit Ježíšek a pod stromečekem tak každé dítě najde svůj vlastní dáreček.

DĚKUJEME


VÁNOČNÍ BESÍDKA

Příští týden ve čtvrtek, 20. 12., nás čeká poslední akce tohoto roku - vánoční besídka. Startujeme v 17:00. Vzhledem k tomu, že je nutné na večer vše připravit (pohoštění, překvapení pro děti) prosíme Vás, abyste si své děti vyzvedli nejpozději do 14:30.

Pokud byste měli chuť a zájem, můžete se svým pohoštěním přispět i vy. Fantazii se meze nekladou :). Dobroty můžete přinést už ráno nebo když budete děti vyzvedávat.

Děkujeme


PEČENÍ PERNÍČKŮ

Zítra, 12. prosince pečeme perníčky. Děti si mohou na zítřejší voňavé pečení zabalit svoji zástěrku na vaření, váleček na těsto či vykrajovátka oblíbených tvarů.


OCHRANA ZDRAVÍ DĚTÍ

Milí rodiče,

v těchto zimních měsících je lidský organismus náchylný k různým onemocněním a virozám, proto je dobrá jistá prevence u svých dětí (dostatečné oblékání, dostatek vitaminů apod.).

Jestliže se už stane, že Vaše dítě jeví známky nastupující nemoci (únava, teplota, rýma, kašel, průjem, aj.), je dobré nechat dítě odpočinout (jeden, dva dny). Pro dítě je pobyt v MŠ přece jen určitá zátěž a je lepší, když si pár dní odpočine, než když se pak potácí s nemocí dlouhé týdny a banální nachlazení pak může vyústit v závažnější chorobu. Navíc v MŠ pobývá i s dalšími dětmi, které chtějí být zdravé. Buďte k nim prosím ohleduplní a neposílejte nemocné děti do kolektivu.

Pokud jste navštívili se svým dítětem pediatra s podezřením na onemocnění a byla Vám předepsána léčba antibiotiky, nechte své dítě odpočívat a vypořádat se s nemocí doma v posteli. Ani dospělým není do zpěvu, když musí nemocní do práce. Navíc aby byla léčba anitibiotiky opravdu efektivní, měl by následovat další týden klidového režimu, což při pobytu v MŠ dítěti zcela neumožňujete.

 

CHRAŇTE ZDRAVÍ SVÝCH DĚTÍ!

 

Děkujeme za pochopení


PONDĚLNÍ FOCENÍ

Milí rodiče,

nezapoměňte, toto pondělí, 26. 11. čeká děti vánoční focení.


OBLEČENÍ DO TĚLOCVIČNY

Prosíme rodiče sluníčkových dětí, aby každé pondělí přibalili dětem ke sportovnímu oblečení do batůžku ještě mikinu. Než se děti zahřejí sportem, je v tělocvičně chladněji vzhledem ke změně počasí.


NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE

Ve středu, 5. 12. čekáme nebeskou návštěvu se svými pekelnými kamarády. Mikuláš s andělíčkem a se svým kumpánem čertíkem přijdou zkontrolovat, jestli se ve školce nenalézá nějaký adept na pekelnou váhu. Nebudou však hledat jen malé čertíky a čertice, ale také hodné andělíčky, aby je mohl velký anděl s Mikulášem pochválit a předat jim sladkou odměnu. Tu mají samozřejmě připravené pro všechny děti, ovšem musí přesvědčit i čerchmanta, že si ho opravdu zaslouží. Návštěva dorazí okolo 10:00.


NOVÉ FOTOGRAFIE VE FOTOGALERII!

Pro zobrazení galerie klikněte zde.


PŘESUNUTÍ TERMÍNU DIVADÉLKA

Z důvodu nemoci účinkujících v plánovaném divadle na 26. 10., muselo být zrušené. Proběhne v náhradním termínu, který se včas dozvíte :).


POZOR ZMĚNA - TŘÍDA SLUNÍČEK

Z kapacitních důvodu se přesouvá dopolední cvičení v tělocvičně z čtvrtka na PONDĚLÍ. Nezapomeňte tedy dětem zabalit vše potřebné už na PONDĚLÍ.

Pro připomenutí: Co s sebou do tělocvičny?

  • batůžek
  • sálové boty (ne s černou podrážkou!, ne baleríny)
  • sportovní oblečení
  • podepsané pití
  • děvčata - gumičku na vlasy

HURÁ DO ŠKOLKY

První dny strávené v MŠ si děti velmi užily. Seznámily se s novým prostředím, se svými paní učitelkami a se svými novými kamarády.

Podívejte se co nás čeká dál, v následujících měsících, v záložce "KALENDÁŘ AKCÍ".

 
 
© 2010 Základní a mateřská školka Čestlice| Základní škola | Mateřská škola | Obec Čestlice
vytvořily Souteze24.cz