PEČENÍ PERNÍČKŮ

Zítra, 12. prosince pečeme perníčky. Děti si mohou na zítřejší voňavé pečení zabalit svoji zástěrku na vaření, váleček na těsto či vykrajovátka oblíbených tvarů.


OCHRANA ZDRAVÍ DĚTÍ

Milí rodiče,

v těchto zimních měsících je lidský organismus náchylný k různým onemocněním a virozám, proto je dobrá jistá prevence u svých dětí (dostatečné oblékání, dostatek vitaminů apod.).

Jestliže se už stane, že Vaše dítě jeví známky nastupující nemoci (únava, teplota, rýma, kašel, průjem, aj.), je dobré nechat dítě odpočinout (jeden, dva dny). Pro dítě je pobyt v MŠ přece jen určitá zátěž a je lepší, když si pár dní odpočine, než když se pak potácí s nemocí dlouhé týdny a banální nachlazení pak může vyústit v závažnější chorobu. Navíc v MŠ pobývá i s dalšími dětmi, které chtějí být zdravé. Buďte k nim prosím ohleduplní a neposílejte nemocné děti do kolektivu.

Pokud jste navštívili se svým dítětem pediatra s podezřením na onemocnění a byla Vám předepsána léčba antibiotiky, nechte své dítě odpočívat a vypořádat se s nemocí doma v posteli. Ani dospělým není do zpěvu, když musí nemocní do práce. Navíc aby byla léčba anitibiotiky opravdu efektivní, měl by následovat další týden klidového režimu, což při pobytu v MŠ dítěti zcela neumožňujete.

 

CHRAŇTE ZDRAVÍ SVÝCH DĚTÍ!

 

Děkujeme za pochopení


PONDĚLNÍ FOCENÍ

Milí rodiče,

nezapoměňte, toto pondělí, 26. 11. čeká děti vánoční focení.

 

 


 

OBLEČENÍ DO TĚLOCVIČNY

Prosíme rodiče sluníčkových dětí, aby každé pondělí přibalili dětem ke sportovnímu oblečení do batůžku ještě mikinu. Než se děti zahřejí sportem, je v tělocvičně chladněji vzhledem ke změně počasí.

 


NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE

Ve středu, 5. 12. čekáme nebeskou návštěvu se svými pekelnými kamarády. Mikuláš s andělíčkem a se svým kumpánem čertíkem přijdou zkontrolovat, jestli se ve školce nenalézá nějaký adept na pekelnou váhu. Nebudou však hledat jen malé čertíky a čertice, ale také hodné andělíčky, aby je mohl velký anděl s Mikulášem pochválit a předat jim sladkou odměnu. Tu mají samozřejmě připravené pro všechny děti, ovšem musí přesvědčit i čerchmanta, že si ho opravdu zaslouží. Návštěva dorazí okolo 10:00.

 


NOVÉ FOTOGRAFIE VE FOTOGALERII!

Pro zobrazení galerie klikněte zde.

 


PŘESUNUTÍ TERMÍNU DIVADÉLKA

Z důvodu nemoci účinkujících v plánovaném divadle na 26. 10., muselo být zrušené. Proběhne v náhradním termínu, který se včas dozvíte :).

 


POZOR ZMĚNA - TŘÍDA SLUNÍČEK

Z kapacitních důvodu se přesouvá dopolední cvičení v tělocvičně z čtvrtka na PONDĚLÍ. Nezapomeňte tedy dětem zabalit vše potřebné už na PONDĚLÍ.

Pro připomenutí: Co s sebou do tělocvičny?

  • batůžek
  • sálové boty (ne s černou podrážkou!, ne baleríny)
  • sportovní oblečení
  • podepsané pití
  • děvčata - gumičku na vlasy

 


HURÁ DO ŠKOLKY

První dny strávené v MŠ si děti velmi užily. Seznámily se s novým prostředím, se svými paní učitelkami a se svými novými kamarády.

Podívejte se co nás čeká dál, v následujících měsících, v záložce "KALENDÁŘ AKCÍ".

 
 
© 2010 Základní a mateřská školka Čestlice| Základní škola | Mateřská škola | Obec Čestlice
vytvořily Souteze24.cz